Ndodh edhe kjo: Boksieri largohet nga ringu sapo bie gongu (Video)

15:34 / E shtunë, 25 Gusht 2018

Boksieri Curtis Harper është kritikuar nga trajneri i tij pasi ka lënë ringun menjëherë pasi ka rënë gongu, në shenjë proteste për pagesën.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, 30-vjeçari amerikan menjëherë u largua nga arena, sapo ra gongu për ndeshjen e tij kundër Efe Ajagba të Nigerisë në Mineapolis.

Trajneri Nate Campbell tha se ishte “skuqur” nga lëvizja e luftëtarit të tij.

“Ky njeri nuk e respektoi veten, gruan e tij, tifozët dhe mua”, tha Campbell në mediat sociale.

Ndërkaq gazetarja Jordan Hardy – e cila punon për Premier Boxing Champions, i cili po transmetonte luftën – ka thënë se Harper i tha asaj se largimi ishte për shkak të parave.

“Ai doli sepse ai nuk po paguhet sa duhet për të luftuar dhe se ai dëshiron respekt”, shkroi ajo në mediat sociale. /Telegrafi/

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400