Në luftë me zjarrin, luciferi ka rënë mbi Amerikë(Video)

09:50 / E hëne, 09 Korrik 2018

Rënia e temperaturave do të sjellë lehtësim për zjarrfikësit që po luftojnë me zjarrin që ka përfshirë Kaliforninë, por rënie nuk do të ketë deri në fund të javës së ardhshme, ka deklaruar Shërbimi Kombëtar i Motit.

Duke filluar nga e hëna, do të kemi një rënie të ngadaltë. Sot do të jetë një ditë e nxehtë dhe e thatë, tha Jim Hayes

Banorët e Santa Barbara kanë shpallur situatë të jashtëzakonshme, pas shkatërrimit të 20 shtëpive nga zjarri, duke shtyrë banorët të evakuohen.

Rreth 2,000 njerëz ikën nga shtëpitë e tyre si dhe mijëra njerëz mbetën pa energji elektrike.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400