Një serb tenton ta vras një ushtar të UÇK-së, por serbit i ndodhi “gjama” (Video)

21:36 / E shtunë, 06 Janar 2018

 

Në qershor të vitit 1999, në qendër të Prishtinës kishte ndodhur një incindet i jashtëzakoshem ku tre serbë donin ta vrsinin një shqiptar, pjestar UÇK-së.

Një serb vazhdonte të qëllonte me pistoletë nga dritarja e ndërteseës në drejtim të shqiptarit i cili ishte fshehur pas makinës së tij.

Një tjetër serb që kishte një kallashnikov ishte gjithashtu në vendin e ngjarjes dhe ai shkoi për ta vrarë shqiptarin prapa makinës, por ndodhi e papritura: Ushtari i UÇK-së arriti t’ia marrë kallashnikovin serbit dhe ky i fundit në vrap iku në drejtim të serbëve të tjerë.

Menjëherë kishin arritur sshtarët e KFOR-it në vendin e ngjarjes dhe bënë disa arrestime.

Shoferi i makinës pohoi se ai ishte anëtar i UÇK-së dhe se serbët kishin qëlluar mbi të.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400