Pamje makabre nga lufta në Kosovë: Helikopteri serb duke shëtitur të varur në litar trupin e ushtarit të UÇK-së (Video)

13:11 / E premte, 10 Nëntor 2017

 

Një numër i madh i shqiptarëve nga Shqipëria i ishin bashkangjitur UÇK-së gjatë luftës së lavdishme për lirinë e Kosvovës. Shumica prej tyre madje ishin kthyer edhe nga vendet e jashtme për të dhënë jetën për lirinë e Kosovës.

Në korrik të vitit 1998 nga Juniku në Prizren përgjatë vijës ndarëse të Kosovës me Shqipërinë bota pa një nga pamjet më makabre, transmeton InfoPress.

Një helikopter ushtarak serb u shfaq në qiell duke bartur me vete një kufomë të një njeriu të varur në litar. Bëhej fjalë për për një ushtar të UÇK-së i cili kishte ardhur nga Shqipëria për t’iu bashkangjitur luftës së lavdishme për liri.

Trupi i tij ishte gjetur i vrarë ga serbët në fushën e betejës.

Shikoni pamjet:

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400