Pamje nga momenti i thyerjes së kufirit në Koshare, 19 vite më parë(Video)

16:02 / E mërkure, 28 Shkurt 2018

 

Janë bërë gati 19 vjet nga Beteja e Koshares, e cila konsiderohet si një nga betejat më të mëdha të luftës së Kosovës.

Në këtë betejë, Brigada 138 “Agim Ramadani”, kishte arritur të thyej kufirin shqiptar-shqiptar, i cili për gati një shekull kishte ndarë shqiptarët.

Në këtë betejë të pranverës së vitit 1999, për gjatë dy muajve ranë dëshmorë 113 luftëtarë të UÇK-së dhe qindra të tjerë u plagosën.

Ju sjellim kujtimet të kësaj beteje nëpërmes videove nga ajo kohë:

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400