Pamje të rralla nga viti 1999, çka u premtoi Hashim Thaçi protestuesve në Mitrovicë?

14:28 / E mërkure, 07 Shkurt 2018

 

Pas përfundimit të lufës në Kosovë, më 1999, shumë qyetetarë të Mitrovicës protestuan për ndalimin e hyrjes së punëtorëve në spitalin në veri të Mitrovicës.

Në këtë video shihet Presidenti i tanishëm i Kosovës Hashim Thaçi i cili u flet protestuesve që të kenë besim në vendorët dhe ndërkomëtarët dhe se do të kthehen ne vendet e tyre të punës, shkruan Infopress.

Për më shumë mund të shihni videon:

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400