Pamje të rralla: Prekazi disa orë pas rënies së Jasharajve i mbushur me forcat serbe(Video)

22:42 / E enjte, 05 Prill 2018

 

Forcat serbe me gjithë altirelin që kishin për tri ditë me radhë kishin sulmuar familjes Jashari më 5,6 dhe 7 mars.

Pas tri ditë sulmeve në Prekaz, autoritetet serbe kishin lejuar që në vendin e ngjarjes të shkoj një autobus me gazetarë dhe aktivistë të drejtave të njeriut, transmeton Magazina.al

Nga ajo që shihet në pamjet e atëhershme, është shkatrrimi dhe barbaria sebe mbi popullaten shqiptare në Prekaz.

Në pamjet e xhiruara pas rënjes së Jasharajve, shihet se Prekazi ka qenë i stërmbushur me paramilitarë serbë, të cilit e kishin shkatërruar fshatin.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400