Pamje të rralla të masakrës së Krushës së Madhe (Video +18)

14:50 / E hëne, 26 Mars 2018


19 vite më parë në Kosovë ndodhi njëra ndër masakrat më të tmerrshme nga forcat serbe. Në fshatin Krushë e Madhe u vranë e u masakruan mbi 240 gra, burra e fëmijë.

Përveç, humbjes së këtyre personave Krusha e Madhe ka dhimbje të madhe edhe për shumë prej personave që sot e asaj ditë mbeten të zhdukur, shkruan Infopress.

Në videon e mëposhtme mund të shihni disa pamje të kësaj masakre të tmerrshme.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400