Roboti që i përgatitë 3 pije në 40 sekonda (Video)

15:45 / E diell, 05 Gusht 2018

Cafe X quhet roboti që shumë shpejt pritet ta zëvëndësoi aparatin e kafes. Ky robot është tejet praktik dhe i shpejt.

Brenda pak sekondave arrinë të përgatis 3 kafe cilësore.

Në San Francisco lokalet kanë filluar ta përdorin atë duke eliminuar aparatet e kafeneve.

Se si funksionin ky, shikojeni videon e mëposhtme.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400