Rrëfimi i një gruaje për përjetimet gjatë luftës në Kosovë(VIDEO)

14:22 / E mërkure, 28 Shkurt 2018

 

Një nga ngjarjet më të dhimbshme dhe më trishtuese që ka përjetuar populli shqiptar i Kosovës është lufta e fundit që ka ndodhur.
Në videon e më poshtme, mund të shihni disa sekuenca të shkëputura nga arkivi i redaksisë Pa Rrotlla, ku shihen popullata e tmerruar nga lufta, të cilët janë zhvendosur nga shtëpitë e tyre nëpër male, vetëm që të shpëtojnë nga tortura e pushtuesit serb ,këtu mund të dëgjoni rrëfimet e tyre për këto vuajtje.

Me qëllim që të mos harrohet e kaluara, redaksia Pa Rrotlla , ka vendosur që kohë pas kohë të publikoj gjirime të luftës së fundit në Kosovë.

Për më shumë ndiqeni videon në vazhdim.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400