I rrethuar nga 300 luftëtarë të UÇK-së, hyrja triumfuese e Thaçit në Rahovec më 1999 (Video)

13:59 / E martë, 09 Janar 2018

 

Duke ecur pas 300 luftëtarëve të UÇK-së në uniformë,  më 28 korrik Hashim Thaçi,  atë kohë kreu politik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, bëri një hyrje triumfuese në qytetin e braktisur të Rahovecit pas luftës, shkruan VideoPress.

Në përshkrimin e videos të publikuar nga AP thuhet se në atë kohë ushtarëve të UÇK-së  iu ishte  dhënë leja e posaçme për të veshur uniforma  në përkujtim të bashkëluftëtarëve të tyre që vdiqën gjatë luftimeve në zonë.

Shikoni pamjet:

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400