Shikoni momentin kur gazetarët i shkuan Jahjages tek banesa. Ajo nuk e dinte se do jetë presidente (Video)

18:39 / E hëne, 13 Nëntor 2017

 

 

Ishte dita më e rendësishme në jetën e saj. Atifete Jahjaga ishte me profesion police deri atë natë.

Por të nesërmen ajo u bë president. Këtë nuk e besonte askush. As ajo vet. Atifete Jahjaga, u bë gati të shkoj në punë si zv.drejtoreshë e policisë pa e pasur të qartë nëse do arrij të bëhet presidente atë ditë.

Duke i ditur më herët se sa të tjerët se si do zhvillohen ngjarjet, një ekip i gazetarëve shkuan tek banesa në Breg të Diellit, ku jetonte me qira Jahjaga.

Klan Kosova, sic do ta shihni në këtë video, e përcolli presidenten e ardhëshme të Kosovës nga momenti kur ajo doli nga banesa si police e deri sa u bë presidente e Kosovës.

https://magazina.gjirafa.com/?video=atifete-jahjaga-presidente-e-kosoves

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400