Shqiptarët me plisa e çifteli, i këndojnë Serbisë (Video)

11:55 / E hëne, 05 Shkurt 2018

 

Para luftës, të shpeshta ishin rastet kur burrat e zonës mblidheshin në një odë të burrave, me kostume të cilat e karakterizonin nacionalitetin e tyre, duke mos harruar plisin në kokë, transmeton Infopress.

E në këtë video që është bërë para periudhës së luftës, shihen disa persona, duke i kënduar Serbisë, të cilën e cilësojnë si “shtrigë të vjetër”.

Përmes këngës ata i bëjnë të ditur shteti armik se nuk falin tokë dhe se përballë tyre nuk do të dorëzohen.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400