Si e shpëtoi shqiptari një femër shqiptare nga përdhunimi serb(video)

11:36 / E martë, 06 Shkurt 2018

 

Gjatë luftës në Kosovë shumë gra ishin pre e përdhunimeve të cilat sot akoma vazhdojnë ti vuajnë pasojat e tyre,shkruan InfoPress.

Persona të cilët i mbijetuan dhe i shpëtuan serbeve tregojnë dhimbjet dhe tmerret e përjetuara.

“I kanë nda burrat  diku edhe u është ofrua një gruaje në ushtar edhe i ka kërkua të holla ajo nuk ka pasur kështu që polici i ka thënë që me e heq bluzën ajo ka bërtit deri sa një njëri prej diku është ofru dhe i ka dhanë pare shumë edhe ajo vajzë ka shpëtu” rrëfen një vajzë në një nga kampet ku po qëndronte.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400