“Tigrat e Zi”, njësia speciale e UÇK-së, luftëtarët më të mirë të Ballkanit ua fusnin frigën në palcë Serbisë (Video)

11:49 / E hëne, 12 Shkurt 2018

 

Tigrat e zi, ishin njësia speciale e UÇK-së, të specializuar për luftë guerile.

Një një video të rrallë nga ajo kohë kjo njësi shihen të armatosur, të cilët në radhët e tyre kishin snajperistë të specializuar.

“Unë kur jam i gatshëm për aksion jam i gatshëm sikur të fluturoj, mos të prek në ajër hiç. Jam shumë i guximshëm. Jam aq sa nuk tembem prej kërkujt hiç.

Tigrat e Zi nga shumëkush ishin cilësuar edhe si luftëtarët më të mirë që ka pasur ndonjëherë Ballkani.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400