Tiranë 1997: Ushtarët gjemanë përleshen me bandat rebele

09:12 / E martë, 13 Mars 2018

 

Viti “zero” i shqiptarëve, viti 1997 ishte periudha ndoshta më e errët e historisë moderne shqiptare. Luftë Civile.

Shqipëria ishte përfshir nga kaosi dhe shumë ambasada të huaja kishin filluar të largohen nga Shqipëria, dhe u evakuoheshin nga ushtritë e tyre, shkruan fmimages.net

Në video shihen trupat gjermane duke bër evakuimin e përsonelit të ambasadës gjermane, dhe papritur sulmohen nga bandat rebele.

Për më shumë shikojeni videon:

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400