“Tranohet” hoxha: Turku e ruajti shqiptarinë (VIDEO)

18:53 / E hëne, 13 Nëntor 2017

 

Sharlatami i xhamisë së Shipolit në Mitrovicë Fatmir Latifi është “çmendë” prej kohësh!

Si gjithmon që ia fut kot, kësaj radhe ka kalur çdo kufi, duke thënë se “shqiptarinë e ka ruajtur turku”, çmenduri.

Në minutën e 12:30 hoxha thotë:

“Sepse ne shqiptarinë e kemi ruajtur prej tyre, vllazën kjo është e vërtet, mos na kallzojnë këta histori të qubrollaviqave, rankoviqave t’përkthyeme nga Enver Hoxha. Sepse realiteti dhe e vërteta është kjo, mos të ishte turku në këto vise emrat tonë sot do të ishin millorada dhe radovana…”

Ky far hoxhe as idenë më të vogël nuk e ka se kush ishte “Qubrolloviqi dhe Rankoviqi”, vetëm që i ka dëgjuar si emra.

Rankoviqi, kurrë nuk ka shkruar libra aq më tepër libra me tematikë historike dhe nuk kishte se si t’i përkthente Enver Hoxha.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400