Video dramatike nga lufta në Kosovë : Shqiptarë të Shqipërisë të vrarë në kufi nga serbët (Video)

12:43 / E martë, 06 Shkurt 2018

 

 Ndërsa Forcat Ajrore të NATO-s po bënin  ushtrime ajrore mbi Shqipërinë në qershor të vitit 1998  për të frikësuar udhëheqësin serb Slobodan Millosheviq për ti dhënë fund luftës në Kosovë, ushtria jugosllave vazhdoi betejën në terren.

Në një video dramatike të publikuar Associated Press shihet  sesi ushtria serbe ka vrarë në kufi disa shtetas shqiptar që furnizonin me armë UÇK-në.

Armët janë “Made in Albania” nga Poliçani.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400