Video e rrallë e Zahir Pajazitit, ja kë kishte afër (Video)

22:10 / E enjte, 05 Prill 2018

 

Njëri prej themeluesve kryesor të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Zahir Pajaziti, kishte nisur aksionet kundër policisë serbe, përmes atentateve të ndryshme për rreth Zonës së Llapit

Kjo video e vitit 1996 është bërë në odën e Naim Hysenit në Shtedim.

Aty shihen Selim Haziri (Bekria) afër Hakifit Zenjullahut, ndërsa afër Ilir Konushevcit është Naim Haziri (Dilaveri).

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400