Video e rrallë: Ja çka tha Ibrahim Rugova, një ditë pasi u vra komandant Adem Jashari me familje (Video)

09:40 / E hëne, 12 Mars 2018

 

Një ditë pasi u bë masakra makabre në familjen e Komandantit legjendar Adem Jasharit, kishte reaguar edhe kryetari i LDK-së, Ibrahim Rugova.

Ai kishte thënë se sulmet e tilla ishin skenar i regjimit serb për spastrimin e shqiptarëve ”Sulmet në zonën e Drenicës, janë pjesë e progameve për spastrim etnik të Kosovë” Më pas Rugova kishte shpallur edhe ditë zije për këtë sulm.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400