Video e rrallë/ Kur shqiptarët merrnin nuse me kamiona(Video)

09:44 / E hëne, 12 Mars 2018

 

Një video e rrallë dhe ndoshta që duket e pakuptimtë për ditët e sotme është publikuar në rrjetet sociale nga faqja në instagram “Nostalgjikët”. Në video shihen dasmorët të cilët po shkojnë të marrin nuse me kamiona apo makinat e famshme të quajtura IFA.
Videoja është realizuar në vitin 1995, kohë kur në Shqipëri sapo kishin nisur të blinin veturat e para private, ndërsa ende trashëgonin makinat e mbetura nga komunzmi, që në disa zona të vendit përdoreshin ende nëpër dasma.

Pra nëse sot për protagonizëm disa burra  përdorin edhe kamionë apo fadromë për të marr nusen, në ato vite kjo ishte e vetmja zgjedhje.

dasmat dikur 😂😂😂😂

A post shared by nostalgjiket (@nostalgjiket) on Mar 8, 2018 at 10:27pm PST

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400