VIDEO/ Grabitja e avionëve MiG, nga rebelët në aeroportin ushtarak të … (1997)

12:06 / E enjte, 12 Tetor 2017

 

Shqipëria në mars të vitit 1997 ishte përfshirë nga lufta civile, dhe shqiptarët kishin grabitur bazat ushtarake duke kthyer vendin në anarki totale.

Në video shihen rebelët duke grabitë avionët MiG në bazën e forcave ajrore në Kuçovë, një nga dy aeroporte të rëndësishme ushtarake në Shqipëri.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400