VIDEO/ Ironia e fatit: Xhemail Mustafa e kishte shkruar lajmin për vrasjën e Enver Malokut

13:44 / E enjte, 11 Janar 2018

 

Sot është 19 vjetori i vrasjes së gazetarit, publicistit dhe veprimtarit të shquar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Enver Maloku.

Kolegët dhe gazetarët shqiptar të Enver Malokut ishin mblodhur në Qendrën e Informacionit të Kosovës për t’i dhënë respektin dhe admirimi e fundit në mbrëmjen e se hënës se 11 janarit, shkruan fmimages.net

Për Iorni të fatit lajmin për vrasjen Enver Malokut e kishte shkruar Xhemail Mustafa, i cili ishte vrarë po në atentat dy vite më vonë pas vrasjes se Enver Malokut.

Vrasja e Enver Malokut nxitën spekulime se ajo ishte e lidhur me rivalitetin ndërmjet Ibrahim Rugovës dhe Ushtrisë Çlirimtare të Kosovë.

Raportet fillestare kishinë thanë se Maloku ishte vrarë nga një snajper, por burimet më vonë thanë se ai u godit nga një armë zjarri gjysmë-automatike nga tre vrasës pasi ai po largohej nga makina e tij./fmimages.net

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400