VIDEO/ UÇK vs. Ushtria serbe: Luftime të ashpëra,1 serb i vrarë dhe pësë të plagosur

18:14 / E premte, 10 Nëntor 2017

 

Një ushtari i UÇK-së shihet duke bërtitur nga kënaqësia ndërsa goditi objektivin serb.

Këto pamje të luftimëve mes UÇK -së dhe forcave serbe janë zhvilluar në fashtin Bokosh, afër Vushtrrisë, më 23 shkurt 1999.

Gjatë luftimeve kishin mbetur një polic i vrarë dhe pesë policë serbë të plagosur.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400