Viti 1999: Ushtarët amerikanë të zënë rob nga serbët (Video)

12:14 / E enjte, 12 Tetor 2017

 

Në prill të vitit 1999 në kufirin jugoslavo-maqedonas, tre ushtarë amerikanë u zunë rob nga nga Ushtria Jugosllave.

Me ndërmjetësimin e Greqisë, Beogradi pranoi i lirojë ata dhe përmes Qipros, Shtetet e Bashkuara dorëzuan tre ushtarët amerikanë të kapur nga ushtarët jugosllavë  duke kaluar në afërsi të kufirit me Maqedoninë, transmeton InfoPress.

Pas presioneve të shumta presidenti serb, Sllobodan Millosheviq vendosi t’i lirojë ata.

Për më shumë shikoni videon:

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400