Vrasja e oficerit rus nga UÇK në Koshare më 1999

15:21 / E enjte, 11 Janar 2018

 

Në këtë video të AP-së shihet një oficer rus i vrarë gjatë luftimeve mes kriminelëve serbë dhe çlirimtarëve shqiptarë.

UÇK e dëshmon përkatësinë kombëtare të rusit përmes dokumenteve të gjetura në trupin e tij.

Sipas Naim Malokut, njërit nga eprorët e UÇK-së, rusi i vrarë ishte pjesë e njësisë speciale ruse.

Ky rast dëshmon përfshirjen e Rusisë në aleancë me Serbinë në spastrimin etnik dhe vrasjen e shqiptarëve të Kosovës, përkundër mohimeve nga pala ruse se po përkrahte makinerinë vrastare të Millosheviqit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400