Vaji i burrave të cilët i shpëtuan vdekjes gjatë luftës në Kosovë (Video)

11:37 / E hëne, 05 Shkurt 2018

 

Gjatë luftës së vitit 1998-1999 vlerësohet se nga Kosova  janë dëbuar rreth 1 milion banorë. Forcat serbe nuk kursyen as gratë, pleqtë e fëmijët, që të gjithë ata u detyruan të linin vendin e tyre me shpresën se një ditë do të ktheheshin prapa.

Ndarjen nga atdheu pa dyshim se më së rëndi e përjetuan burrat e familjes të cilët mbi supe kishin edhe barrën për tu përkujdesur për familjen e tyre dhe për tu siguruar atyre një strehë për të jetuar, shkruan InfoPress.

Se sa rëndë e përjetuan ata largimin nga vendi shihet në një video të rrallë nga ajo kohë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400