Bajrami: Papunësia,problemi kryesor i komunitetit boshnjak në Kosovë

20:33 / E premte, 14 Korrik 2017

 

 

Në emisionin InfoZonë, prodhim i Gazetës InfoPress për RTK3, i udhëhequr nga Besir Zyberi dhe Nehat Shaqiri ishte i ftuar publicist dhe ish deputeti i Parlamentit të Kosovës nga komuniteti boshnjak Cerim Bajrami, me të cilin u fol rreth komunitetit boshnjak në Republikën e Kosovës .

 

Bajrami në InfoZonë u shpreh se komuniteti boshnjak në Republikën e Kosovës jeton sit ë gjitha komunitetet tjera e njejt edhe si shumica,shkruan InfoPress.

Problemi kryesor për këtë komunitet,sipas Bajramit është papunësia,gjë që është problem për të gjithë qytetarët e Kosovës,e jo vetëm e komuniteteve.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400