Bashkim Krasniqi ,zëvendësministër në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit lokal flet për gjendjen e komuniteteve(Video)

13:35 / E hëne, 16 Tetor 2017

 

Në emisionin InfoZone, prodhim i Gazetës InfoPress për RTK 3, i udhëhequr nga gazetarja Sahide Dedushi ishte i ftuar zëvendësministri në Ministrinë e Adimistrimit të Pushtetit lokal ,Bashkim Krasniqi me të cilin u fol për gjendjen e komuniteteve në tersi,shkruan InfoPress.

Krasniqi në këtë emision foli rreth mënyrës së jetesës së komuniteteve ku tha se gjendja e tyre nuk është aspak e mirë pasi që ata janë duke u përballur me një mori problemesh të cilat shumë shpejt sipas tij do të eliminohen.

“Gjendja e komuniteteve siç dihet në teren është gjendje jo e lakmueshme sepse është me një varfëri ekstreme andaj ne po mundohemi që vazhdimisht ti ndihmojmë këto komunitete dhe të përmirësoj gjendjen e tyre”ka thënë Krasniqi.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400