Fikrim Damka:Komuniteti turk është më i vjetri në Kosovë për shekuj me radhë(Video)

13:22 / E martë, 14 Nëntor 2017

 

Në emisionin InfoZone, prodhim i Gazetës InfoPress për RTK 3, i udhëhequr nga gazetarja Sahide Dedushi ishte i ftuar deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Partia Demokratike e Kosovës ,Fikrim Damka me të cilin u fol kryesisht për komunitetin turk dhe me kushtet me të cilat përballen ata.

Damka për komunitetin turk tha se është një nga komunitetet më të vjetra që jeton në Kosovë për shekuj me radhë duke thënë se ky komunitet është mirë i integruar në shoqërinë e Kosovës dhe të cilët akoma ruajnë traditën,gjuhen e tyre,shkruan InfoPress.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400