Rrahmani: Institucionet duhet të respektojnë nevojat e komuniteteve

18:42 / E mërkure, 16 Gusht 2017

 

Në emisionin InfoZonë, prodhim i Gazetës InfoPress për RTK3, i udhëhequr nga Besir Zyberi dhe Nehat Shaqiri ishte i ftua Qazim Rrahmani nga komuniteti ashkalinj,me të cilin u fol rreth komunitetit ashkali në Republikën e Kosovës .
Rrahmani nër tjera duke folur për jetën e këtij komuniteti në Repblikën e Kosovës tha se duhet të respektohen më shumë kërkesat e komuniteteve,shkruan InfoPress.
Ai tha se institucionet duhet të respektojnë nevojat e komuniteteve dhe të ofrojnë casje për ta.
Ai tha se në parim komunitetet janë të barabarta me të gjithë popullsinë mirëpo këto ligje që janë të shkruara nuk po gjejnë zbatim në praktikë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400