Ish-deputeti Kujtim Paçaku tregon rrugëtimin e tij deri tek çmimi Ambasador i Paqes(Video)

13:56 / E martë, 03 Tetor 2017

 

Në emisionin InfoZonë, prodhim i Gazetës InfoPress për RTK 3, i udhëhequr nga gazetarja Sahide Dedushi ishte i ftuar ish-deputeti i Republikës së Kosovës Kujtim Paçaku nga komuniteti rom i cili së fundi është dekoruar edhe me çmimin Ambasador i Paqes nga Federata e Përgjithshme për paqe,shkruan InfoPress.

Ai në këtë emision ka treguar rrugëtimin e tij deri tek çmimi me të cilin është dekoruar ku nderë të tjerash ka folur edhe për gjendjen aktuale të komunitetit rom në Kosovë duke kërkuar nga institucionet përkatëse që të kujdesen më shumë dhe të mos e shohin vetëm komunitetin serb në Kosovë pasi që në Kosovë ka edhe pesë të tjera që presin zgjidhje të problemeve.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400