Kështu mund të duket jeta në planetin tjetër sipas shkencës

09:30 / E diell, 08 Korrik 2018

Një grup shkenctarësh të cilët kanë specializuar në fusha të ndryshme duke përfshire biologjinë, astronomonë dhe gjeologjinë i kanë mbledhur strategjitë më të mira për të zbuluar se si mund të jetë jeta në planetet tjera.

 

Këta shkenctarë janë pjesë e NASA’s. Një raport me pesë faqe i publikuar në gazetën “Astrobiology” tregon faktet që kanë gjetur shkenctarët për shenjat e jetës në planetet tjera, transmeton gazetametro.net

Shkenctarët shpresojnë se përmes këtij raporti ata do të mund të interpretojnë më së miri studimet e tyre për prezencën e gjallesave në botët tjera. Ata kanë thënë se oksigjeni në planetet tjera është fakti më premtues se atje mund të ketë jetë.

Shkenctarët kanë treguar se ka shumë karakteristika të cilat duhet ti marrim parasysh se Toka nuk është planeti i vetëm në të cilin zhvillohet jeta.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400