Komuniteti turk do marrë pjesë në festivalin e filmit “Doku Fest”

20:50 / E premte, 21 Korrik 2017

 

 

Në emisionin InfoZonë, prodhim i Gazetës InfoPress për RTK3, i udhëhequr nga Besir Zyberi dhe Nehat Shaqiri ishte i ftuar drejtor për buxhet dhe financa nga komuna e Prizrenit nga komuniteti turk Ertan Simitçi me të cilin u fol rreth komunitetit turk në komunën e Prizrenit por edhe në të gjithë Republikën e Kosovës .

Ai tregoi në InfoZonë se vitin e kaluar ata si komunitet kanë krijuar filmin me stafin e dokufest.Në atë film ka qenë flamuri i Kosovës ,dhe filmi në fjalë ka marrë vendin e parë edhe këtu në Kosovë por edhe në Beograd.Kjo gjë siç  thotë ai i ka bërë krenarë të gjithë pjestarët e këtij komuniteti,shkruan InfoPress.

Ai thotë se edhe këtë vit po mendojnë ta kenë një film të metrazhit të shkurtër që do shfaqet në Dokufest.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400