“Kosova nuk duhet të krijojë institucione të veçanta për komunitetet,ata janë të barabartë me të tjerët”

20:49 / E premte, 28 Korrik 2017

 

 

Në emisionin InfoZonë, prodhim i Gazetës InfoPress për RTK3, i udhëhequr nga Besir Zyberi dhe Nehat Shaqiri ishte e ftuar Shefja e Zyrës Administrative në Komunën e Mitrovicës së Veriut nga komuniteti boshnjak, Adriana Hodxhiq,me të cilin u fol rreth komunitetit  boshnjak  në komunën e Mitrovicës por edhe në të gjithë Republikën e Kosovës .

 

Hoxhiq në InfoZonë thotë se  sipas saj Komuna e Mitrovicës duhet të shërbejë si  një shembull i mirë i bashkëjetesës  me komunitetet,shkruan InfoPress.

“Ka raste kur njerëzit ankohen mirëpo nuk kam fakte të diskriminimit të komuniteteve në Komunën e Mitrovicës”-thotë Hoxhiq ndër tjera

Sipas saj nuk duhet të bëhen ndarje institucionale të vecanta për komunitete,sepse ata janë të barabartë me të gjithë qytetarët tjerë që jetojnë në Kosovë./InfoPress

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400