“Kosovarët dhe boshnjakët janë popuj miq”

20:55 / E premte, 14 Korrik 2017

 

 

Në emisionin InfoZonë, prodhim i Gazetës InfoPress për RTK3, i udhëhequr nga Besir Zyberi dhe Nehat Shaqiri ishte i ftuar publicisti dhe ish deputeti i Parlamentit të Kosovës nga komuniteti boshnjak Cerim Bajrami, me të cilin u fol rreth komunitetit boshnjak në Republikën e Kosovës .

 

Duke folur për etën që bëjnë komuniteti boshnjak në Kosovë,Cerim Bajrami u shpreh se boshnjakët dhe shqiptarët janë popuj miq,shkruan InfoPress.

Ai tha se këta dy popuj asnjëherë nuk kanë pasur konflikte politike apo luftëra,dhe konsideron se kosovarët janë tolerant për komunitetet tjera në Republikën e Kosovës./InfoPress

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400