Makareshi: Komuniteti ashkali ka mangësi zhvillimi në të gjitha fushat(Video)

15:23 / E martë, 31 Tetor 2017

 

Në emisionin InfoZone, prodhim i Gazetës InfoPress për RTK 3, i udhëhequr nga gazetarja Sahide Dedushi ishte i ftuar Zëvendësministri i sapo emëruar në Ministrin e Kulturës Rinisë dhe Sportit në Republikën e Kosovës, Resul Makareshi nga komuniteti ashkali ,shkruan InfoPress.

Makareshi në këtë emision foli për gjendjen e rëndë me të cilën ballafaqohet komuniteti ashkali në Kosovë e po ashtu përmendi edhe mundësit të cilat ky komunitet edhe komunitet tjera do ti gëzojnë sa i përket kulturës dhe sportit.

Shikoni videon për më shumë:

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400