Mospërkrahja dhe kriteret e larta të konkursit mban të rinjtë e komuniteteve larg organizatave për të rinjtë(Video)

11:14 / E hëne, 11 Dhjetor 2017

 

Në emisionin InfoZone, prodhim i Gazetës InfoPress për RTK 3, i udhëhequr nga gazetarja Sahide Dedushi mysafir për këtë javë ishte Kryetari i Kuvendit të të Rinjve në gjithë Kosovën, Kastriot Luma ,me të cilin u fol rreth projekteve që kjo organizatë ka në planë të përfshijë edhe të rinjtë e komuniteteve që jetojnë në Kosovë.

Luma theksoi se Kuvendi funksionon në bazë të ligjeve në fuqi të Republikës së Kosovës duke numëruar një numër të madh të anëtareve që funksionojnë në qendra të ndryshme të Kosovës.

“Kuvendi funksionon në bazë të ligjeve në fuqi të Republikës së Kosovës për momentin në qendër jemi diku 35 anëtarë ,mirëpo si organizatë e kemi parë të arsyeshme të vazhdojmë shtrirjen tonë edhe nëpër komuna tjera”,ka thënë Luma për InfoZone.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400