Muharrem Asllani tregon për problemin e egjiptianëve të Kosovës (VIDO)

15:08 / E hëne, 28 Gusht 2017

 

Në emisionin InfoZonë, prodhim i Gazetës InfoPress për RTK 3, i udhëhequr nga Besir Zyberi dhe Nehat Shaqiri ishte i ftuar Muharrem Asllani me të cilin u fol rreth komunitetit egjiptian në Republikën e Kosovës.

Asllani i cili shërben në shoqërinë civile tha së në Kosovë, komuniteti egjiptian ballafaqohet me probleme të shumta, e ndër to edhe me atë të punësimit.

Ai tha se nuk është i kënaqur me punësimet e egjiptianëve në Kosovë, duke shtuar se, ka kërkesa të mëdhaja për punësim nga komuniteti të cilit i përket e poashtu edhe nga komunitetet tjera.

 

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400