Rashiq: Institucionet duhet të punojnë më shumë për pajtimin e popujve që jetojnë në Kosovë

21:47 / E premte, 07 Korrik 2017

 

Në emisionin InfoZonë, prodhim i Gazetës InfoPress për RTK3, i udhëhequr nga Besir Zyberi dhe Nehat Shaqiri ishte i ftuar ish deputeti i Parlamentit të Kosovës nga komuniteti serb ,Nenad Rashiq me të cilin u fol rreth komunitetit serb në Kosovë .

Ai thotë se ka bindjen që gjithcka që kanë bërë që nga periudha e viteve 2006/07 deri në vitin 2014 është gjithcka një pikëpyetje sepse ka qenë një situatë e tensionuar si Brenda parlamentit ashtu edhe jashtë tij,shkruan InfoPress.

Ai thotë se institucionet e Kosovës nuk kanë bërë dicka konkrete për të punuar në pajtimin e popujve që jetojnë në Kosovë,por sic thotë ai ,ata janë marrë më shumë me interest e tyre personale politike.

Rashiq tha se institucionet duhet të punojnë më shumë për pajtimin e popujve që jetojnë në Kosovë./InfoPress

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400