Rashiq: Në politikën kosovare mungon toleranca

21:38 / E premte, 07 Korrik 2017

 

Në emisionin InfoZonë, prodhim i Gazetës InfoPress për RTK3, i udhëhequr nga Besir Zyberi dhe Nehat Shaqiri ishte i ftuar ish deputeti i Parlamentit të Kosovës nga komuniteti serb ,Nenad Rashiq me të cilin u fol rreth komunitetit serb në Kosovë.

Ai ndër tjera foli edhe për fushatën e fundit politikë në Kosovë duke u shprehur i pakënaqur me komunikimin e politikanëve dhe me sjelljet e partive ndaj njëra tjetrës e sidomos ndaj politikanëve të komunitetit serb,shkruan InfoPress.

Rashiq tha se mbi të gjitha munfgon tolerance nërmjet tyre.

Ai tha se institucionet e Kosovës duhet ende të punonë më shumë në arritjen e barazisë për politikanët e komunitetit serb,si dhe për kriimin e një ambienti pozitiv sa i përket edhe prezentimeve evropiane të politikanëve të integruar  nga komunitetet./InfoPress/

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400