Rashiq: Pushteti në Kosovë përdoret për përfitime personale

21:16 / E premte, 07 Korrik 2017

 

Në emisionin InfoZonë, prodhim i Gazetës InfoPress për RTK3, i udhëhequr nga Besir Zyberi dhe Nehat Shaqiri ishte i ftuar ish deputeti i Parlamentit të Kosovës nga komuniteti serb ,Nenad Rashiq me të cilin u fol rreth komunitetit serb në Kosovë.

Ai tha se disa persona në Kosovë pushtetin e përdorin për përfitime personale,gjë që sipas tij është absurde,por sic thotë ai në politikë dihet se në të gjitha pozicionet politike secili mjet është i lejuar sa i përket realizimit të qëllimeve.shkruan InfoPress.

Ai  në InfoZonë tha  se nuk e përkrahë këtë “metodologji” dhe se kjo duhet të ndryshohet./InfoPress

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400