Rrahmani: Zëri i arsyes së komunitetit tonë nuk duhet të jetë i heshtur(Video)

18:56 / E mërkure, 16 Gusht 2017

 

Në emisionin InfoZonë, prodhim i Gazetës InfoPress për RTK3, i udhëhequr nga Besir Zyberi dhe Nehat Shaqiri ishte i ftua Qazim Rrahmani nga komuniteti ashkalinj,me të cilin u fol rreth komunitetit  ashkali në Republikën e Kosovës .

“Zëri I arsyes së komunitetit tonë nuk uhet të jetë I heshtur”-tha ai në InfoZonë

Ai tha se liderët nga ky komunitet i pret pnë e vështirë ,dhe se sipas tij ka kaluar koha kur ky komunitet nëpër institucione ka qenë vetëm “figurë” .

Ai tha se do bëjnë pnën për të cillën ata janë thirrur nëpër institcione,pra të mbrojnë dhe të kërkojnë të drejtat e ashkainjëve në Republikën e Kosovës.

Ai poashtu u ankua edhe për fondet që janë dhënë për këtë komunitet,duke thënë se ato fonde janë dhëne në vendet ku ka më pak ashkalinjë dhe nuk janë të informuar se si janë shpenzuar ato fonde./InfoPress.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400