Simitçi: Rinia e Kosovës duhet të kyçet në organet vendimarrëse

21:01 / E premte, 21 Korrik 2017

 

 

Në emisionin InfoZonë, prodhim i Gazetës InfoPress për RTK3, i udhëhequr nga Besir Zyberi dhe Nehat Shaqiri ishte i ftuar drejtor për buxhet dhe financa nga komuna e Prizrenit nga komuniteti turk Ertan Simitçi me të cilin u fol rreth komunitetit turknë komunën e Prizrenit por edhe në të gjithë Republikën e Kosovës .

Simitçi u shpreh në InfoZonë se rinia në Kosovë nuk janë të kyqur në organet apo institucionet vendimarrëse,shkruan InfoPress.

Rinia sipas tij është shtresa më e rëndësishme e shoqërisë dhe si e tillë duhet të kyqet në organet ku merren vendimet për rininë.Jo vetëm rinia e komunitetit turk por edhe rinia e komuniteteve tjera dhe e Kosovarëve../InfoPress

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400