“Zëri i komunitetit turk në Prizren është i mjaftueshëm”

20:28 / E premte, 21 Korrik 2017

 

 

Në emisionin InfoZonë, prodhim i Gazetës InfoPress për RTK3, i udhëhequr nga Besir Zyberi dhe Nehat Shaqiri ishte i ftuar drejtor për buxhet dhe financa nga komuna e Prizrenit nga komuniteti turk Ertan Simitçi, me të cilin u fol rreth komunitetit turk në komunën e Prizrenit por edhe në të gjithë Republikën e Kosovës ,shkruan InfoPress.

Ai në InfoZonë tha se komuniteti turk është komunitet me një numër të madh jo vetëm në komunën e Prizrenit por edhe në komunat tjera.

Simitçi poashtu konsideron se ky komunitet është në të njejtin nivel të të drejtave sit ë gjitha komunitetet tjera,shkruan InfoPress.

Ai u shpreh se sipas tij zëri i komunitetit turk në Prizren është i mjaftueshëm.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Të fundit
Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400