Devijancët e kombit hedhin gurë mbi ata që punuan dhe punojnë për kombin!

14:30 / E enjte, 01 Shkurt 2018

 

Fatkeqësia me disa devijanca të Kombit Shqiptar është se sulmojnë dhe hedhin gurë mbi këdo që punon dhe lufton për ndërgjegjësimin e shqiptarëve.

Një prej atyre që pjesa e mençur e këtij kombi i thërret “të mbrrimë” shpirtërisht dhe intelektualisht është Prof. Dr. Kodra të cilin e kam njohur si një Akademik të shquar dhe patriot dhe me një energji të pashtershme që punon për Kombin dhe të gjithë këtë e bën me koston e vet pa pritur as kërkuar asgjë në këmbim.

Takimi i Akademikëve me Kryeministrin Zaev ishte shumë i frytshëm për shqiptarët e Maqedonisë dhe shtyu më tej lobimin për zyrtarizimin e gjuhës shqipe si dhe fatin e rastit të Monstra dhe Kumanova.

Së paku 5 herë ka qënë personalisht në gjyqin kundër e grupit të Kumanovës ku dy herë e kam shoqëruar edhe unë e mund të dëshmoj dinjitetin e identitetin e tij të lartë njerëzor përveçse modeli i një Shqiptari të madh.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400