Festimi i Avdulla Latos, mashtrues ordiner i dënuar disa herë

11:45 / E martë, 23 Janar 2018

 

Nga Arben Llalla

Festim Avdulla Lato, i cili e thërret veten “President dhe kryeministër i Republikës së Çamërisë”, ka një të shkuar të errët. Ai është dënuar për vjedhje në vitin 1993 nga Gjykata e Vlorës dhe në vitin 2015 Gjykata e Tiranës e dënoi Festim Avdulla Laton me dy vjet heqje lirie për mashtrim. Dokumenti i mëposhtëm tregon dënimin e formës së prerë në vitin 2017 për mos pagim taksash doganore.

Por, nuk ndalet me kaq; ai është dënuar në vitin 2017 me vendim të formës së prerë për mospagim të doganave. Kështu, në listën që Drejtoria e Doganave ka shpërndarë për mediat, Interpolit dhe policisë kufitare gjendet edhe emri i “Presidentit-kryeministër” i “Republikës së Çamërisë”, Festim Avdulla Lato.

Tashmë opinioni mbarë shqiptar e di fare mirë, përse Festim Lato bënë zhurmë, gjoja për të drejtat e Çamërisë, pasi kërkon që në emër të patriotizmit t’i shpëtojë dënimeve me burg, por edhe të bëjë ndonjë lek nga vjedhja e mashtrimi i diasporës në emër të Çështjes Çame.

http://www.dogana.gov.al/dokument/1307/001770

 

Festim Lato dhe kaubojsi Eduard Ndocaj

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400