I la pa frymë ..

15:47 / E mërkure, 10 Janar 2018

Shkruan Partizan Cene

Tashti kuptohet pse ndërkombëtarët e mbështesin 100 % Arta Markun ..!
Ajo nuk priti , dhe lëvizjen e parë të bujshme , që bëri , hoqi Drejtoreshën e Marrdhenieve me Jashtë në Prokurorinë e Përgjithshme ..
Nga kjo drejtori , kalojnë të gjitha dosjet që ndërkombëtaret duan të sjellin apo marrin në Shqipëri ..
Kjo lëvizje , u pëlqeu shumë ndërkombëtarëve , gjë që e shprehen hapur nëpërmjet amabsadorëve të akredituar në Shqipëri
Pra largimi i Rovena Gashit , e ka gjetur të pa përgatirtur kastën e korrupsionit dhe krim it në Shqiperi , pasi tani kanë frikë , se nuk do të marrin në kohë sinjalin e duhur për dosjet që mund të bien ne dorë të prokurorise shqiptare të ardhura nga SHBA apo vende të BE , kryesishtë Italia etj..
Deri tani të gjitha dosjet apo të gjitha kërkesat për hetime te mëdha , për peshqit e mëdhenj kalonin vetëm nga duart e te besuarës së Llalles .. , drejtoreshes së marrdhënieve me jashtë , zonjës Rovena Gjana .!
Kryeprokurori bënte pastaj seleksionimin ( atë që i donte qejfi atij ).. Mirepo ka zëra , që më pare se Adriatik Llalla , e merrnin vesh peëmbajtjen e letrave dhe dosjeve , që vinin nga jashtë për hetim , vartes te tij , që bënin pastaj , sekserin dhe tellallin tek personat që mund te hetoheshin ..
Tashti , shpresojmë se ky fill të jetë prerë .. !
Akoma më shumë e verteton këtë edhe shkarkimi , i katër apo të gjithë kryeprokurorëve në vend .. Pamvarsishtë kundershtimit të paprecedent te tyre , dhe rezistenca për të lenë vendet e punës , çdo gjë do të marrë morfinë e duhur ..
Kjo levizje e Arta Markut , i le pa fryme hajdutet dhe kriminelet që e kane drejtuar 25 e më shumë vjet këtë vend ..
Urojmë që edhe pse e përkohshme , ajo do të bëjë një fillim të mbarë , për mbarevajtjen e punëve më mire gjate vetingut e ne vazhdim ..
I uroj sukse , une e cdo shqiptar !
Paditë kundër saj , apo kundërshtitë dhe refuzimet për të lëshuar edhe zyrat nga ata që preken apo shkarkohen , është dëshmi e asaj se në Shqipëri , ka filluar të ziejë puna në drjtësi ..
Këto veprime të atyre , janë pastaj çështje teknike dhe janë punë të thjeshta ,për policinë , sado gërthitjen dhe rezistencën e mbrojtësve të krimit .. !

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400