Të jetë rastësi?!

19:34 / E enjte, 05 Janar 2017

 

Shkruan Partizan Cene

Në foto është i ndjeri , ish prokurori Xhevat Hana .. Pata rastin ta takoj disa herë , por një takim në shtator të vitit 2008 , për ti shkeputur disa fjalë lidhur me procesin ” Zhdukja e Remzi Hoxhës ” ! Sot mbushen 5 vjet nga dita e vdekjes së tij .. Ajo që të bën skeptik është misteri i sëmundjes së tij , të pa diagnostikuar .. Në intervistën që i mora atherë më kujtohet, përgjigjja e pyetjes që i bëra : UNË – A mund të më thoni zoti prokuror , se pse këmbëngulni në këtë çështje . Ka vërtetë një vrasje dhe zhdukje personi , apo dyshime .. AI – Që në momentin e parë , e kam konstatuar se të ndjerin Remzi Hoxha , në vjeshtën e vitit vitin 1995, e kanë torturuar , e kanë vrarë , dhepastaj kanë zhdukur çdo gjurmë të tij .. ! Për mua është një vrasje titpike shtetërore !! UNË – A nuk keni frikë ?? AI – Një prokuror i zoti nuk ka frikë ! Edhe pse u përpoq me fuqi , që këtë prces ta çonte deri në fund , duke kërkuar edhe ekstradimin e personit , ( punonjësist Kumbaro të ish SHIK) , sëmundja nuk e la ta përfundonte . Por të gjitha këto nuk janë asgjë , sa enigma e sëmundjes së tij që i mori jetën . Mjekët në Tiranë , por edhe ata në Bergamo të Italisë , ku edhe vdiq , nuk mundën ti jepnin asnjë diagnozë . Dhe kështu trupi i tij , u tret ! Ather shteti , dhe qeveria Berisha , nuk pagoi asnjë cent për ta ndihmuar familjen që ta kuronin jashtë shtetit ! Të jetë rastësi sëmundja e tij , apo e ka marrë vala e hekurt e regjimit Berisha , që të shuante , dhe të hiqte qafe me çfarëdo lloj mënyre , me qëllim që të të mbyllë gojën . ?? Unë besoj këtë të dytën ! Muk është rastësi , që njerës të tillë si ky prokuror i nderuar , apo edhe rasti Trebicka e të tjerë , janë larguar nga kjo botë, menjëherë sa u ngatërruan me .. kalanin Berisha !! Gjithshka është menim i imi , dhe shpresoj që njëherë të dalë në dritë e vërteta . ! Qoftë i lehtë dheu që të mbulon , miku im Xhevat Hana !!

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400