Dua Lipa flet për herë të parë pas tradhtisë së të dashurit britanik

15:18 / E mërkure, 13 Qershor 2018

Isaac Carew gjatë ditës së sotme është raportuar prej mediave britanike se ka tradhtuar Dua Lipën.

Dyshja gjatë javës së kaluar kishin konfirmuar se janë rilidhur dhe se janë të lumtur në krah të njëri-tjetrit.

Por, një video të publikuar gjatë ditës së sotme nga tabloidi britnik, The Sun, modeli shihet teksa vallëzon në krah të një zeshkaneje.

Kjo ka bërë që të reagojë këngëtarja jonë duke thënë se njerëzit duhet t’iu besojnë instinkteve dhe se të dashurit t’i mbajnë afër vetes.

“Duhet t’i mbani afër shoqërinë dhe të dashurit, besoni instinkteve”, ka shkruar Dua Lipa në llogarinë personale në Twitter, transmeton telegrafi.

“Mos i lejoni të shkojnë njerëzit që nuk kanë asgjë tjetër përveç sinqeritetit, që ta duan të mirën pa interes”, ka porositur ajo gjersa ka shtuar se “E dashur mendoj se frika më e madhe është kur lejoni veten të qëndrojnë njerëzit toksikë për një kohë të gjatë. Do t’i njihni të mirët që do të paralajmërojnë për të këqijtë. Besoju atyre para se të bësh gjënë më të vështirë”.

Ndryshe, Dua gjendet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për koncertet e radhës ndërsa do të perfomojë gjatë gushtit në Prishtinë.

DUA LIPA

@DUALIPA

Oh my darling I think a bigger fear is allowing yourself to stay around toxic people for too long. You’ll recognise the good ones its obvious they’ll warn you about the bad ones. Trust them even if its the hardest thing you do xx 💓💓💓 https://twitter.com/lipajaureguis/status/1006366982520766464 

DUA LIPA

@DUALIPA

Love is the most wonderful thing in the world. Dont be afraid to love with all youve got. When it doesnt go your way its not the end it just builds you up for your perfect future. It’s waiting for you 💗💗💗

DUA LIPA

@DUALIPA

You should keep your friends and loved ones close, trust your gut and go with your instinct. Never let go of the people that are nothing but honest with you, that have ur best interest at heart with no strings attached. Love them with everythin you have bc they deserve the world

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400